Could not find a part of the path Hatası

Ben bu hatayı bir Web API yazdığımda almıştım. Local’de gayet düzgün çalışan projem, Azure’a publish ettiğim zaman bu hatayı vermekteydi. Devamında ise wwwroot klasörü altında normalde oluşturduğu klasörü görmüyordu. Bunun için yapmanız gereken ise portal.azure.com adresine gitmek. Buradan projenizin FTP bilgilerini öğren ve ardından bağlanmak olacak. Ben genel olarak böyle durumlarda FileZilla programıyla basit ve rahat bir şekilde bağlanıyorum. Bağlandığınızda karşınıza böyle bir ekran gelecek. Bu 3 klasörde de sizin farklı dosyalarınız mevcut. 

Site adlı klasöre girdiğimde ise aşağıda ki gibi bir ekran ile karşı karşıya kalıyorum. Burada yine 3 adet klasörümüz var.Hepsinin içerisinde farklı amaçlara yönelik dosyalar bulunmakta. Burada bizim sitemizin içeriğinin yer aldığı kısım ise wwwroot klasörü. Bu klasörün içerisinde bizim oluşturduğumuz projenin kaynak kodları ve klasörleri mevcut.

Wwwroot klasörünün içerisine girdiğinizde zaten projenizin içeriğinin burada olduğunu göreceksiniz. Lakin ben incelediğimde oluşturduğum boş bir klasörün burada olmadığını gördüm. Ben de elimle kendi ekledi ve sorun çözüldü. Sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Eğer sorularınız olursa mail veya yorum atarak bana ulaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Could not find a part of the path Hatası

 1. Merhabalar,

  Benim projem Linux serverda, dokuman kaydetmeye çalıştığım yer windows serverda. Localimden yada windows serverda olan başka bir projeden klasöre erişimde sorun yaşamıyor ve doküman kaydedebiliyorum. Fakat Linux serverdaki projeden windows server daki path a doküman kaydederken bu hatayı alıyorum. Path i kontro lettiğimde bir sorun yok path doğru ve klasörler mevcut. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

 2. string path = “”;
  int lastIndexOfSlash = file.FilePath.LastIndexOf(‘/’);
  if (lastIndexOfSlash != -1)
  {
  path = file.FilePath.Substring(0, lastIndexOfSlash);
  }

  Directory.CreateDirectory(fileSystemBaseAddress + “\\” + path);
  string lastPath = Path.Combine(fileSystemBaseAddress, file.FilePath);

  System.IO.File.WriteAllBytes(lastPath, file.FileContent);

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.