Xamarin Yeni Proje Açmak Ve Proje Türleri Karşılaştırılması

Merhaba arkadaşlar. Bugün Xamarin’de nasıl yeni proje açılır ve hangi proje türünü seçmeniz hakkında bir yazı yazacağım.

İlk olarak bilgisayarımızda kurulu olan Visual Studio’nun herhangi bir sürümünü açın. Bende Visual Studio 2017 olduğu için bugün oradan anlatacağım. Visual Studio açtığımızda karşımıza bu ekranın gelmesi gerekiyor.

Bu ekranda new project kısmına tıklıyoruz

Cross Platform çalışacağımız için Cross Platform App(Xamarin) seçeneğini seçtikten sonra projemizin ismini giriyoruz. Bilgisayarımız da nereye kaydedeceğimizi de belirttikten sonra OK seçeneğiyle diğer ekrana geçiyoruz.

Burada örnek bir template seçecek olursak Blank App ve Master Detail olarak iki seçenek geliyor. Blank App seçersek açtığımız projede örnek Viewsler karşımıza çıkmayacak.  App sayfası yani proje build edilip başladığında karşımıza çıkacak ilk sayfayı tanımladığımız yer. Diğer Main Page ise proje build edilip başlatıldığın da  örnek gösterilmesi açısından açılan sayfadır.

Projeleriniz de Shared Project mi yoksa PCL olarak mı yazacağınıza karar veremiyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var. Proje türü seçiminizi de yaptıktan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.