Girişimciler için Programlar

Girişimci insanlar, projeleri için ilk başlarda yapılması gereken her şeyi kendileri yapmak zorunda kalabilir. Uygulamanın tasarımından, kodlamasına , pazarlamaya kadar her şeyi kendileri yapar. Bu tasarımlar için bir kaç program önermek istiyorum. Bunlar mock up araçları , veri tabanı ilişkilendirme uygulamaları gibi siteler olacak. Bazen ne gerek var böyle şeylere diye düşünsek de aslında kullandığımız zaman anlıyoruz.

1- Trello

Açıkça söylemek gerekirse ben bu sitesiz yapamıyorum. Biraz balık hafızalı olmamdan kaynaklı ki yapacağım her şeyden tutun , projelerde nereleri değiştireceğime kadar her şeyi buraya yazıyorum. Eğer takım halinde çalışıyorsanız arkadaşlarınızla beraber aynı panoda değişiklik yapabiliyorsunuz. Mail adresinizle kayıt olduğunuz için bir panoda bulunan bir itemin son günü varsa bunları da size mail atarak kontrol etmenize olanak sağlıyor.

Trello uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

2- Proto

Bu web sitesi ile çok rahat ve çok kullanışlı bir şekilde uygulamalarınızın mock-uplarını çıkartabilirsiniz. Her türlü bileşenin mevcut olduğu bu uygulamada rahatlıkla istediğiniz şekili düzenleyebilirsiniz. Düzenledikten sonra butonlara veya herhangi bir nesneye fonksiyon atayıp bunu canlı olarak görebilirsiniz. Projelerinizin nasıl çalışacağını güzel bir şekilde görebilirsiniz. Tek sıkıntısı süresinin 15 gün olması sonrası ücretli. Tabi yeni google hesaplarıyla bu sorunuzu da çözebilirsiniz.

Proto sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

3- Canva

Bu site ile afişlerinizi hazırlayabilirsiniz. Bu sayede başka bir programa ihtiyaç duymadan bir web sitesi üzerinden afişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çok fazla işinize yarayacak emin olabilirsiniz.

Direk buradan ulaşabilirsiniz.

4- Pixlr

Eğer bir resmi düzenlemek istiyorsanız bu site ile çok kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Örneğin bir resmi yuvarlak göstermek istiyorsunuz veya arka plansız bir şekilde icon olarak kaydetmek istiyorsanız tam size göre bir site. Photosop indirmenize veya öğrenmenize gerek kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buradan ulaşabilirsiniz.

5- Ciz.io

Eğer bir fikriniz var ve siz bunu iş modeline dönüştürmek istiyorsanız bunu ciz.io ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ciz.io size bu uygulamayı ücretsiz olarak sunup iş modelinizi kağıda dökmenizi sağlar. Bu web uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

6- Ditto

Kopyaladıklarınızı bir panoda tutarak bütün kopyaladıklarınızı sizin için saklar. Bu sayede hem önemli bilgilerinizi kaybetmemiş olursunuz hem de çok kolay bir şekilde yeniden yapıştırabilirsiniz. Özellikle kod yazıyorsanız çok işe yarayacağından emin olabilirsiniz.

 

Eğer sizinde kullanmış olduğunuz buna benzer uygulamalar veya web siteler var ise yorum olarak belirtin herkes faydalansın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.