Lösemi Hastaları

Tıp Bilimi ve İstatistiği dersi için hocamız bizden bir proje yapmamızı istedi. Bizde buna uygun olarak Lösemi Hastalarının Hayatını Kolaylaştıracak bir mobil uygulama yapmaya karar verdik. Projede ilk önce Löseminin ne olduğunu anlatarak başlamak istedik. Çünkü hastalar, hasta yakınları veya hastalara yardımcı olmak isteyen kişiler bu uygulamada hastalığa dair bir kaç önemli bilgi almasını istiyoruz. Sonrasında ise Löseminin belirtilerinden bahsedeceğiz. Tedavi yöntemleri, beslenme, gibi durağan sayfalarda var. Diğer sayfalar ise savaşı kazananlar sayfası. Lösemi hastalarının bu savaşı yenmesinde en büyük rolü moral üstlenir. Aslında lösemiyi emin olun herkes yener ama moral cidden bu hastalık için çok önemli.

Savaşı kazananlar sayfasında, daha önce bu hastalığı atlatmış kişilerin nasıl atlatıklarını ve size vereceği nasihatlerden oluşmaktadır. En alt kısımda ise LÖSEV‘e destek olmak isteyenler için bir bilgi kısmı mevcut. Sayfa görünümleri aşağıda ki gibidir.

Bu projeye ileri ki dönemlerde:

  • Bir blog sayfası yapılacak. Bu sayfalarda her hasta yaşadıklarını anlatarak diğer hastalara öncülük etmiş olacaklar.
  • Bir doktor sayfası yapılacak. Gönüllü doktorlar burada hastaların cevaplanabilecek sorularını cevaplayabilirler.
  • Bu hastalığı atlatanlar, hasta kişilere birebir olarak moral verecekleri sayfa olacak.
  • LÖSEV‘e destek için daha güzel bir sayfa yapılacak ve ayrıca LÖSEV’in yapmış olduğu etkinlikleri paylaşacağı sayfalar olacak.

Projeye buradan ulaşıp beraber geliştirebiliriz. Sorularınız olursa yorum veya mail atarak ulaşabilirsiniz.