Microsoft’da 20. Gün

Microsoft’da son günün verdiği hüzün ile final sunumunun verdiği heyecan birlikteydi. Biraz da halsizlik vardı ama heyecan olunca halsizliği es geçebiliyorsunuz.  Sabahtan bir sunum daha olacaktı. Bir ön eleme gibi. Dünden kalan sunumumda sadece demomu değiştirdim. Çünkü dünkü demoda aslında 1 hafta boyunca neler eklediğim ile alakalı konulardan bahsedip ona göre işlemler koymuştum. Bugünkü sunumda ise uygulamamın temel işlevlerini de anlatan bir demo hazırladım. Sabah bir eleme daha oldu ve inanılmaz güzel geçti. Bu ön elemenin de sonucu açıklandığında final jürisine sunum yapabilecektim. Aslında sabah hiç heyecanlanmadığımı fark ettim Her şey  sahneye çıkana kadar. Emin olun sahneye çıktığınızda aklınıza sadece projeniz geliyor. Başka hiç bir şeyi düşünmüyorsunuz. 2.5 dakika size 10 saniye gibi geliyor. Final jürisinde kimlerin olduğunu da yazayım.

Yazıları okuyamayanlar için Google , Microsoft , İş Bankası , Garanti Bankası , Work Up , İtü Çekirdek ve şuan da hatırlamadığım bir çok jüri daha vardı. Bu kişilerin karşısına çıktığınızda gerçekten heyecanlanır insan. Benim sıram geldiğinde özellikle jürinin gözlerine baktım. Jüri de beni desteklemek için Cavit Yantaç , Behice Funda ve İbrahim Kıvanç’ın gülümsediklerini görünce gerçekten rahatlıyor insan. İşlerin yolunda gittiğini anladım. Çok güzel bir duygu. Sunum sırası gelmeden önce çok heyecanlanan ben sunumda çok iyi hissediyordum. Çok güzel bir şekilde sunduktan sonra sıra sorulara geldi. Aslında gelir modelimi ve kullanıcıları nasıl çekeceğimide anlattıktan sonra sorularını sordular. Çok güzel bir şekilde akıllarında soru kalmayacak bir biçimde cevapladım. Tabi keşke üzerimden mikrofonu çıkarmadan Hasret‘e  nasıldı diye sormasaydım 😀 Sunumlar bittikten sonra yemeğimizi yedik ve heyecanla sonuçların açıklanmasını bekledik. Gerçekten finale kalan her proje çok güzeldi. Yani hangisini 1. seçersin diye sorsalar hepsi arasında kalabilirdim. Son gün yemeğini de yedikten sonra sonuçlar açıklandı

 

Fatih Sinan Bir yani ilk gördüğümde Medcezir Orkunç kardeşim 1. oldu. Kendisinin projesinin fikrini ben yazmak istemiyorum ama gerçekten çok güzel bir projesi var. Bilgisi çok güzel. Başarılı olacağından hiç şüphem yok. Kendisine başarılarının devamını diliyorum. Yolu Açık olsun.

Son gün pastasını da kesip yedikten sonra Hürriyet’den Koray Kocabaş ile konuşma fırsatı buldum. Projem hakkında ne düşünüyorsunuz dediğimde “Halk seni seçmiş. Projeni çok sevmişler. Gönüllerin birincisisin” dedi. Gerçekten inanılmaz bir adam. Bilgisi size yaklaşımı çok iyi. Sonrasında ise İbrahim Kıvanç ile konuşma fırsatı buldum ve değerlendirme yaparken ben senin ismini verdim dedi. Uygulamana video ve fotoğraf entegresini de halledip bana mail at seni yeniden jüri ile görüştüreceğim dedi. Yine aynın şekilde Hasret’e de fikrini sorduğumda çok beğendiğini jürilerinde beğendiğini ancak projemi bitirmem gerektiğinden bahsetti. Projene devam et diye de telkinde bulunda. Bunlar beni gerçekten çok motive edici cümlelerdi. Her şey için teşekkürler. Hayatımda unutamayacağım 1 ay oldu. Hangi bölümde , hangi üniversite de okuyorsanız okuyun ama kesinlikle Microsoft’un bu programına başvurun. İnanılmaz güzel vakit geçireceğinizden eminim. Tekrardan her şey için çok teşekkürler MİCROSOFT.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.