Play Store Hesabı Açmak

Mobil uygulamanızı yaptıktan sonra kullanıcılara ulaştırmanız gerekmekte. Android kullanıcılarına ulaşmak için Google Play Store’da yayınlamalısınız. iOS kullanıcıları için ise App Store’da yayınlamanız gerekiyor. Tabi buralarda uygulama yayınlamanın da bir ücreti var. Play store için bu ücret 25 dolar. App Store için ise 280TL gibi bir ücret. Tabi App Store için dolar kuru değiştikçe fiyatlarda değişmekte.

Bu yazımda ben Play Store hesabı nasıl açılır ondan bahsedeceğim. İlk olarak burada verdiğim adrese gidiyorsunuz. Burada karşınıza böyle bir erkan çıkıyor. Burada sizi bilgilendiren bir ekran ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Hangi hesap ile kaydolacağınızı, sözleşme hakkında bilgilendirme bulunuyor. Burada kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz gerekmekte. Kabul ettikten sonra diğer bir ekrana geçiyorsunuz.

Geliştirici sözleşmesini kabul ettikten sonra ödeme işlemiyle devam ediyoruz. Burada önemli olan bir şey var. Ödeme yapacağınız kartın, yurt dışı ödemelerine açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Aksi halde bankanızla sıkıntılar çıkabilir. Kredi kartınızın Master Card veya Visa olmasına da dikkar edin.

Bu işlemlerden sonra hesabınızın açılmış olması gerekiyor. artık uygulamalarınızı yayınlayabilirsiniz. Uygulama yayınlama ile ilgili olan yazı önümüzde ki haftalarda yayında olacaktır.

Sorularınız olursa yorum veya mail atarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.