Swift İkon Eklemek

Mobil uygulamalarımız da ilk izlenim açısından ikon çok önemli bir yere sahiptir. Twitter, Facebook, Microsoft, Apple deyince aklımıza direk bu firmaların logoları, ikonlara geliyor. Bu yazımda Swift kullanarak nasıl mobil uygulamamızın ikonunu değiştireceğimizden bahsedeceğim.

Tabi ikon değiştirmek için ilk olarak bir ikonunuzun olması gerekli. İkonumuzu oluşturduktan sonra bunları her iOS cihazı için ayrı ikon yapmak lazım. Bunun yerine çok faydalı olan bir site tavsiyesinde bulunacağım size. Bu site ile ikonunuzu hem Android hem de iOS için her boyuttu çözünürlülüğünü sağlıyor. Buradan ulaşabilirsiniz. İkonunuzu tost makinesi simgesinin üstüne sürükleyip bırakın. Ardından bir kaç saniye bekleyin ve mail adresinizi yazın. Tüm platformlara özel tüm boyutlarda ikonunuzun hazır hali size mail olarak gelecektir.

İkonlarımızı hazırladıktan sonra projemizde Assets.xcassets dosyamıza geliyoruz. Burada AppIcon kısmı var. Burada bulunan dosyalar projemizin ikonunu oluşturacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; farklı cihazların farklı çözünürlükleridir. Bu yüzden çok farklı seçenekler var. Web sitesi sayesinde oluşturmuş olduğumuz ikonları eşleştirerek üzerine bırakıyoruz. Bu kadar işlemlerimiz.

Eğer aklınıza takılan sorularınız olursa mail veya yorum atarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.