Microsoft’da 18. Gün

Sona bir gün daha yaklaşırken buraya çok alıştığımı fark ettim. Artık günde 5 saat uyku ve 3 saat yolun bana zorluk çıkarmadığının da farkına vardım. Tek temennim çok güzel arkadaşlıklar ve dostluklar kurdum burada. İnanılmaz bir samimi ortam inanılmaz bir hava vardı. Microsoft’a başvurmayıp burada deneyimlerimi okuyanlar var ise direk başvurunuzu yapım. MSP olmak için başvurun ne için başvuruyorsanız başvurun ama boş durmayın. Hiç bir çekinceniz olmasın.

Bugün eğitim olmayacaktı çünkü zaman çok kısaldı. Herkesin projesine bir şeyler daha eklemesi gerekiyordu. Yarın da sunumlar vardı. Benim ise bu gün fotoğraf seçme ve fotoğraf çekme işlemlerini projeme entegre etmem gerekiyordu. Yiğit Özaksüt‘ün Xamarin ileri eğitimleri derslerinde bununla ilgili dersler var kendi projesine eklemek isteyenler de buradan ekleyebilirler. Projeme bu plugini de entegre ettikten sonra fotoğrafları  veritabanıma atmam gerekiyordu ama yarın proje sunumuna çıkacağım için hiç riske girmek istemedim. Upload işlemlerini sunumdan sonra yapacağım. Kendi projemi de yaptıktan sonra diğer arkadaşlarıma yardım etmek için onların projelerine baktım. Bir kaç arkadaşım projelerine veri tabanına bağlama konusunda sıkıntı yaşıyorlardı. Azure üzerinden Mobile Apps Quickstart ile kolay bir şekilde bağlanabiliyor.

 

Akşam ki konuşma için Microsoft Ankara Genel Müdür Yardımcısı Levent Erkan geldi. Kendisi daha çok yeni bir müdür yardımcısı. Buraya gelene kadar çok sıkıntı çektiğini anlattı. Ayrıca Microsoft Ankara olarak girişimcilere ofis , sandalye , masa , toplantı salonları ve kahve çay gibi bir çok yeri ücretsiz bir  şekilde verdiklerinden bahsetti. Bir kaç arkadaşımızın Ankara’da iken Microsoft ofisinin ziyaret edilmesinin engellendiğinin söylenmesi üzerine benim adımı vererek kendisinin gezdireceğinin sözünü verdi. Çok değerli bilgileri de kendisinden aldıktan sonra konuşmasını bitirdi. Çok az bir zamanı olduğu için fazla bizimle kalamadı. Bu değerli konuşma için Levent Erkan‘a çok teşekkür ediyoruz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.