Microsoft’da 1. Gün

Microsoft’a başvurmadan önce seçileceğimden değil can sıkıntısından başvurmuştum. Çünkü seçileceğimi hiç tahmin etmiyordum. Bir sabah kalktım ve duş alıp videomu çekip aslında kafamda uzun süredir olan projemi yazıp gönderdim. 1 ay sonra twitterdan takip ettiğim Behice Funda ve İbrahim Kıvanç izledikleri videoları atıyorlardı. 5 gün geçtikten sonra seçilmedim diye düşünmüştüm. Ertesi gün Hasret Soysal arayıp müjdeli haberi verdi. Bu mutluluk tarif edilemez.

İstanbul’da yumruk büyüklüğünde dolu yağdığından dolayı ilk gün Renaissance Oteldeydik. Herkes Microsoftun büyüklüğünü bilir ancak içine girdiğiniz de sandığınızdan daha büyük olduğunu anlıyorsunuz.  Açılış konuşmasını Behice Funda ve İbrahim Kıvanç yaptı.

Açılış konuşmasından sonra Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu geldi, geçmişinden örnekler vererek bizi iş hayatında neler beklediğini ve  kariyer planlamasında tavsiyelerde bulundu. Aklımızda kalan soruları da soru-cevap kısmında giderdik.

Sonra ki konuşmacı ise eski bir Microsoft Türkiye çalışanı ve şimdi Microsoft’a transfer olan Ceren Metin vardı. Kendi kariyerinden bahsetti, networkünün ona nasıl kazanımlarda bulunduğunu anlattı. İş hayatında ona fayda sağlayan kişilik özelliklerinden bahsederken bize de  tavsiyelerde bulundu. Şuan çok başarılı bir şekilde kariyerine devam eden Ceren Metin‘e buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Öğleden sonra takım çalışmasına yönelik bir faaliyet de bulunduk. Scrum master uygulaması yaptık. Burada takımda ki kişiler birbirleri hakkında bir fikirleri oldu. Takımda ki herkes bir şeyler yapmaya çalıştı ve çok güzel bir sonuç ortaya çıktı. İlk günü böylece tamamlamış olduk.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.