Microsoft’da 14. Gün

Sabahın erken saatlerin ofiste oldum . Klasikleşmiş kahvaltımı yaparken bir yandan da projede ki tasarımı değiştirmeye çalışıyordum. Tabi yine yetişmedi ve sunum başladı. Her konuşma yapmaya geleni tanımıyoruz ama içeri girerken ki yürüyüşü ve duruşu kendisini belli ediyor. Yine o gelişlerden birisi yaşanıyordu ve yanılmadığım kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Akbank CEO’su Hakan Binbaşgil geldi. Anlatacak çok şeyi olmasına karşılık az zamanı vardı ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek için direk soru-cevap şeklinde gitmeye karar verdik. Bankacılık sektöründe IT’nin yerine Bitcoin vb. diğer para birimleri hakkında ki her şeyi sorduk. Geçtiğimiz senelerde Akbank bir siber saldırı ile karşı karşıya kalmış , ufak da olsa bir zarar almıştı. Her gün onlarca saldırı olduğunu belirten Hakan Binbaşgil bunlara önlem aldıklarını ve şuanda çok güvenli olduklarını da ekledi. Blockchain teknolojisi ile zaten çalıştıklarını ifade etti ve yurt dışında bir kaç gönderimde bulunulmuş. Her gelen konuşmacı hep başarılarını anlatmaz, biz onlara zor durumlar da nasıl karar aldıklarını , karar alırken nelere dikkat ettiğini ve bu zor durumları nasıl aştıklarını sorarız. Hakan Binbaşgil‘de bu soruları çok güzel cevapladı.

 

Sabah ki konuşmanın ardından Full Stack Developer olan Selçuk Ermaya bize JavaScript Framework anlattı. Full stack developerın kısaca amele olduğunu söylen Erman Kaya  çok yoğun anlatımıyla bizi resmen bilgiye boğdu. Konuşması ve anlatımı çok güzel ve gayet dinlendiriciydi.

 

Akşam konuşması için Yazar ve Bilgi Üniversitesi Yardımcı Doçent Doktor Fatoş Karahasan  geldi. Sunumun da 10 tane video vardı ve bu videolardan yola çıkarak bize çok değerli bilgiler verdi. bu değerli sunumu için Fatoş Karahasan‘a çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca size çok teşekkür ediyorum. Buraya yazdığım bloglar sayesin de geçen haftanın en iyi blog yazan ödülünü aldım. Bu mutlu haberi de sizinle paylaşmak istedim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.